Herkesin en çok dikkat ettiği şey, alışverişlerinin en uygun fiyat dilimi içerisinde yapmaktır. Bu nedenle pazarlık konusunda diğer milletlere taş çıkaracak bir merakımızın, sabrımız ve inadımız var diyebiliriz. Alışverişlerimizin olmazsa olmazı pazarlığı işletmelerden kiralanacak araçlar üzerinde de yapmak gerekir. Ancak bundan önce ucuz ticari araç kiralamak için birtakım yöntemlerden bahsedelim.

  1. Yıllık kiralama bedelleri ödeyin

Özellikle kurumsal firmalar araçlara çok ihtiyaç duyarlar. Bunların filolarında kendilerine ait araç bulundurmaları daha masraflı bir işle meşgul olmaları demektir. Araçların bakımları, sigorta masrafları, yetmedi vergi masraflarıyla beraber birçok ödeme yapmaları gerekir. Ancak ticari araç kiralama hizmeti sunan işletmelerden kiralanacak filoları daha düşük fiyata elde edebilmeleri mümkündür. Üstelik yıllık kiralamalar daha az kiralama bedeli ödemelerini de sağlar. Bunun için firmanın araç sayısını ve ihtiyaç duyacağı zaman süresini tespit ederek rent a car firmasıyla pazarlık yapması kiralama bedelini düşürecek önemli bir usuldür.

  1. Birden fazla firmadan teklif alınması

Ucuz ticari araç kiralamanın en önemli yollarından birisi, birden fazla firmadan teklif almaktır. Bir nevi ihaleye çıkmaktır. Böylece ticari araç kiralayan firmaların teklif vermesini ve en uygun tekliflerin değerlendirilerek anlaşma yapılmasını sağlamış olursunuz. Bunu özellikle fazla araç kiralayacak olan kurumsal firmaların yapması önemlidir. İhale şartlarının da belirlenerek hangi firmaların teklif verebileceklerinin belirlenmesi ihtiyaçlara en uygun firmalardan en iyi tekliflerin alınmasını sağlayabilir.

  1. İnternet imkanlarının kullanılması

Kurumsal firmaların zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri önemlidir. İhaleyle zaman kaybetmek istemeyen şirketlerin yapması gereken şey, internet üzerinden nticari araç kiralayan firmaların fiyat tekliflerinin hemen incelemeleridir. Bunun için kurulan rent a car pazaryeri sitelerinin aktif şekilde kullanılabileceğini ifade edebiliriz. Arabaların modellerinin görülebilmesi, sunulan imkanların yer alması gibi birçok şey araç kiralama sürecini daha pratik hale getiriyor. Bu sitelerden en uygun fiyata en iyi araçları kiralama imkanlarına erişmenizi sağlayabiliyor.

Bu yöntemlerin hangisinin sizin için iyi olacağına karar verebilirsiniz. Filonuza kiralık araç kazandırarak birçok masraftan kurtulacağınızı asla unutmayın. Araç satın almak yerine kiralamak, en doğru seçimdir.

Bir Yorum Gönder