Araç kiralamak hem şahıs hem de ticari faaliyette bulunan kişiler için son derece önemli bir karardır. Sermayeden ayrı şekilde araç almak için bakiye ayırmak yerine sermayenizin daha yüksek olmasını sağlamak mümkündür. Araçların satın alma değerlerinin yüksek olmasının yanında her geçen gün artan şekilde mali sorumlulukları da vardır.

Kaza, tamir veya diğer bakımlarını da hesaba eklemek büyük maliyet ve masrafların ortaya çıkmasına neden olur. Bunun olmasını engellemek ve gelişim için araç maliyetini kullanmak adına araç kiralamak önerilir. Senelik ticari araç kiralama işlemleri hem kısa süren hem de avantajları ile her zaman ön planda olan bir seçenektir.

Senelik Ticari Araç Kiralama Nedir?

İhtiyacınız olan ticari kategorideki bir aracı satın almak yerine bu işi kurumsal ve profesyonel şekilde yapan birisinden kiralamak anlamına gelir. Kiralama işlemleri aylık eşit taksitlerle ödeme alınması sistemine dayanır. Bu sayede ihtiyacınız olan aracı satın almak yerine kiralayarak daha ekonomik rakamlarla kullanma şansını yakalayabilirsiniz. Yasal işlemleri, sigorta, kasko veya bakımları gibi durumları düşünmenize de gerek kalmaz.

Neden Senelik Kiralama Yapmalısınız?

Uzun vadede ticari araç kullanmaya ihtiyacınız olacağını bildiğinizde bunu avantaja çevirmek için en az bir senelik sözleşme yani kiralama yapma yoluna gitmelisiniz.

Bu sayede:

  • Uzun vadeli kiralama müşteri olduğunuz için işlemler hızlanır,
  • Ödemeleriniz aylık veya yıllık kiralamaya göre uygundur,
  • Yıllık kiralama paketleri oluşturarak alternatifler sunulur,
  • Araçla alakalı kasko ve sigorta kapsamı dışında kalan işlemlerden sorumlu olursunuz.

Bunların tamamı araç satın almak ile kıyaslandığında oldukça pratik ve işleriniz açısından önemlidir.

Senelik Ticari Araç Kiralama İşlemleri

Senelik bazda ticari araç kiralama gerektiğinde bunun için profesyonel hizmet veren ve yasal olan bir kuruma başvurmalısınız. Sadece ticari araç kiralaması yapan yerler de bulunur. Bunların dışında senelik kiralama işlemlerinde istenen evrakları tamamlamanız ve onay için beklemeniz istenir. Kısa süren kontrol sonucunda olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanır. Olumlu olması durumunda seçenekler ve araçlarla alakalı kampanyaların bilgileri paylaşılır.

senelik-ticari-arac-kiralama-nasil-yapilir
senelik-ticari-arac-kiralama-nasil-yapilir

Senelik Kiralama İşlemlerinde Ekonomik Rakamlar

Ticari araçların senelik olarak kiralanması sayesinde ekonomik ödemeler karşılığında araçtan faydalanma imkanınız olur. Senelik olması kiralayan şirket için de garanti şekilde ödeme yapılması anlamına geldiğinden rakamların uygun tutulması sağlanır. Aynı zamanda bir sene boyunca araçla alakalı ödemelerin yapılacağını onaylayan sözleşmeler vardır. Bunun için zamana ve aracın kiralanma olasılığını ortadan kaldırmaya dayanan bir ekonomiden bahsedilebilir.

Senelik Ticari Araç Kiralamasının Yapılması

Senelik şekilde yapılacak olan kiralama işlemlerinde onay alınmasından sonra yapılacak olan işlemler son derece kolaydır. Sözleşmelerin yapılması ve aracın teslim tarihinin belirlenmesi gibi detaylardan sonra gerekli olan teslimatlar yapılır. Şartlara bağlı olarak farklı işlemlerden bahsetmek mümkün olduğundan şirket bazlı değerlendirme yapılmalıdır.

Bir Yorum Gönder