Araç kiralamanın avantajları özellikle ulaşımda ve ticarette otomobil satın alma problemini çözen pratik bir seçenektir. Binek araçların yanı sıra ticari araç konusu da günümüz şartlarında firmaların tercih ettiği seçenekler içerisindedir. Uzun vadeli ticari araç kiralama sözleşmesiyle filo kiralamak oldukça kolaydır.

Uzun Vadeli Kiralanan Araçlar

Araç ihtiyacı ticaret dünyasında her zaman için en önemli ihtiyaçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Otomobiller;

  • Binek,
  • Hactback,
  • Pick-up,
  • Minivan,
  • Panelvan gibi gruplara ayrılır.

Ticari araçlar da aynı şekilde minivan, panelvan ve otobüs gibi sınıflara ayrılmaktadır. Kamyon ve kamyonet ise ticari yük aracı kategorisinde kullanılan araçlardır.

Oto kiralamada kısa vadede kiralama işlemleri günümüz şartlarında etkili bir çözüm değildir. Günlük araç kiralamanın yanı sıra aylık kiralama ve uzun vadede yıllık kiralama otomobil ihtiyacının ekonomik bir şekilde karşılanmasında etkili olmaktadır.

Ekonomik Uzun Vadede Ticari Araç Kiralama

Pahalı olan ve her geçen gün fiyat artışı ile karşılaşan araç dünyası kiralama seçeneğini tercih ediyor. Özellikle ticari anlamda kiralama seçenekleri her firma için pratik nakliye çözümleri sunuyor. Uzun vadede; oto kiralama günlük kiralama veya aylık kategoride kiralama seçeneklerinden çok daha ekonomik özelliklere sahiptir.

Uzun Vadede Araç Kiralama Sözleşmesi

Kiralama hizmetinde sözleşme yöntemi genel anlamda tercih edilen yöntemlerden biridir. Yıllık kiralamayla birlikte ekonomik bir şekilde pahalı ticari araçları kullanma imkanı elde eden firmalar sözleşme yöntemi ile hukuki anlamda hak kazanmaktadır.

Sözleşmede kiralama süresi, kiralama ücreti, kiralayan kişinin adres bilgileri, kiralayan kişinin kimlik bilgileri ve diğer bütün bilgiler yer alıyor. Sözleşmede ayrıca bu kategoride özel şartlarda yer alıyor ve bu şartlar iki tarafın şahitliğinde sözleşmeye ekleniyor.

online-yillik-arac-kiralama
online-yillik-arac-kiralama

Uzun Vadede Araç Kiralamada Şoför Konusu

Pazarlama ve diğer kategorilerde araç kiralama hizmetinde şoför konusu önemlidir. Sözleşmede adı geçen elemanlara tahsis edilen ticari araçlar başkası tarafından kullanılamaz. İkinci veya üçüncü kişiler tarafından araç kullanılacaksa bu kişilerin isimleri yazılması gerekir. Aksi halde sözleşme şartları geçerli olmaz.

Kiralık araçların yasa dışı veya amacına uygun şekilde kullanılmaması durumunda da sözleşme şartları geçerliliğini yitirir. Araç kiralamada kiralama süresi net bir şekilde belirlenmektedir ve süre sonunda aracın tercih edilmesi gerekir. Aracın geç teslim edilmesi durumunda firma artı kiralama ücreti talep edebilir.

Online Yıllık Araç Kiralama

Otomobillerin yıllık kiralanması işleminde günümüz şartlarında geçerli olan yöntem online yöntemdir ve internet üzerinden rezervasyon işlemi kolaylıkla gerçekleşmektedir. Online oto kiralama hizmetinde kiralanacak araç siteden tespit edilebilir ve anında rezervasyon işlemi yapılabilir. Toplu araç kiralama işlemlerinde firma ile yüz yüze görüşülebilir.

Ekonomik online oto kiralama hizmetinde firma zaman zaman kampanya düzenlemektedir. Kampanyalı ticari araç kiralama işlemleriyle büyük firmalar filo oluşturma problemini pratik bir şekilde çözüyor. Aracın modeli ve genel özellikleri fiyatın belirlenmesinde önemlidir ve kiralamada kiralama süresi ile aracın kiralama bedeli çarpılıyor.

Bir Yorum Gönder