Kurum veya şahıs olmanız fark etmeksizin araç kiralama işlemlerinden herhangi birisine ihtiyacınız olabilir. Bir araç almanın artık giderek artan maliyetlere neden olduğu şartların daha da ağırlaşıyor olması kiralamanın her zaman daha cazip bir seçenek olmasına katkısı olur. Yıllık ticari araç kiralama konusunda ihtiyacı olanların konuyla alakalı gerekli değerlendirmeleri yapmaları ve avantajları görmeleri sonucunda karar vermeleri kolay olur. Yıllık şekilde olmasının veya satın almanın kıyaslanması her açıdan fayda sağlayacaktır. Kullanıcıların kiralama konusunda her zaman avantajlı oldukları durumların sayısı fazladır.

Neden Kiralama Yapmalısınız?

Sermaye her türlü işletme için önemli bir kavramdır. Kuruluşla birlikte artan ve sürekli gelişimi sağlanması gereken kavramlar arasında olmasından dolayı sürekli üzerinde durulur. Araç satın almak için ikinci el veya sıfır seçeneklerini değerlendiren bir kurum sermayesinden daha fazla oranda sadece bir araç almak için maliyete katlanmak zorunda kalabilir. Bunun olmaması ve araç için ayrılan sermayenin gelişim için kullanılması her açıdan daha verimli olacaktır. Yeni kurulmuş olan kurumlar ve firmalar için çok daha fazla önemlidir.

Neden Yıllık Kiralama Yapmalısınız?

Kiralama seçeneğine karar verdikten sonraki aşama kiralamanın ne kadar süre ile olacağına karar vermektir. Kiralama konusunda uzun vadeli seçeneklerden faydalanmanın avantajları daha fazladır.

Bunlar:

  • Daha ekonomik rakamlarla kiralama yapma şansınız olur,
  • Model ve marka konusunda seçim imkanınız artar,
  • Ek sigorta, kasko veya işlemler daha kapsamlı olur,
  • Maliyetin azaltılmasında kullanılması önemlidir,
  • Masraf, bakım, onarım veya diğer yasal zorunluluklarla uğraşmanız gerekmez.

Bunun gibi nedenlerden dolayı uzun süre araç kiralamanız gerektiğini bildiğinizde yıllık olanları tercih etmeye çalışmalısınız. Aylık taksitlerle uzun vadeli şekilde ekonomik rakamlarla ödemeler yapmanıza izin veren bir sistem vardır.

yillik-ticari-arac-kiralama
yillik-ticari-arac-kiralama

Uzun Süreli Ticari Araç Nasıl Kiralanır?

Uzun süreli veya en az bir yıllık araç kiralamak istediğinizde ticari araçlar konusunda uzmanlığı olan bir kurum seçilmesi kolaylık sağlar. Talep edilen ticari şartları yerine getirdikten sonra sıradaki durum kredi findex notunuzun kontrolüdür. Onay işlemleri sırasında şirketinize ait olan yasal evrakların birer tane örnekleri de talep edilir. Son değerlendirme sonucunda işlemler için onay alınınca kiralama aşamalarına geçilir. Son derece kısa süren ve pratik olan işlemlerdir.

Uzun Süreli Ticari Araç Kiralama İşlemlerinde İstenen Belgeler Nelerdir?

Kiralama işlemleri için talep edilecek olan evraklar ticari statüye göre değişiklik gösterir. Çünkü şahıs veya anonim şirket olmanız bile farklılık elde edilmesi anlamına geldiğinden şirketle alakalı yasal durumunuzu gösteren belgelerin tamamı istenir. Vergi levhası, imza sirküsü, bilançolar en sık istenen belgeler arasında bulunur.

Yıllık Ticari Araç Kiralama veya Satın Alma

Yıllık ticari araç kiralamak aylık taksitlerle sıfır araç kullanmak demektir. Satın almak ise büyük riskleri, aracın arıza veya yasal zorunluluklarını en başından üstlenmek anlamına gelir. Bunun için kiralama her zaman avantajdır.

Bir Yorum Gönder