Ekonominin gelişmesiyle beraber firmaların ticari faaliyetleri de artmaya başladı. Rekabetin de getirdiği bazı şeylerden dolayı kurumsal firmalar yeri geldiğinde müşterilerinin kapısını gitmek durumunda kalabiliyor. Ya da, yeni müşteriler kazanabilmek için saha elemanlarına araç tahsis edebiliyor. Bu gibi durumlar şirket masraflarını arttırsa da, müşteri kazanmak veya müşteri memnuniyetlerini sağlayabilmek için mutlaka saha çalışmalarının yapılması gerekir.

Kurumsal firmaların araç filolarının masraflarını en aza indirmelerini sağlamalılar. Bunu mümkün kılacak yöntemin ise, araç kiralamak olduğu oldukça nettir. Birçok büyük firma, araç satın almak yerine kiralama işlemlerini yapmanın daha az masraflı olduğunu deneyim etmiştir. Özellikle masraflarını minimize etmek isteyen kurumlar için ticari araç kirama en mantıklı yoldur. Bunu uygun fiyata yapabilmek içinse izlenmesi gereken yol şudur:

İhale yöntemi…

Kurumsal firmaların malzeme tedariklerini veya hizmet alımlarını daha ucuza getirebilmek için izledikleri en iyi yoldur. Araç kiralama sürecinde de aynı yöntemi uygulamak birden fazla aracın en uygun fiyata kiralanmasını sağlayabilir. Araç kiralama süresinin artması ve araç sayısı gibi nitelikler teklif verecek firmaların en uygun fiyatı belirlemelerini sağlayacak önemli etmenlerdir. Firmanın ihale şartlarını kendi ihtiyaçları doğrultusunda en iyi şekilde belirlemesi, en iyi rent a car firmalarının ihaleye katılmasını sağlayacak önemli bir husustur.

Günümüzün en çok kullanılan ihale yöntemini zahmetli bulan firmalar için veya birkaç aracı kiralamak adına ihaleye gerek duymayanlar için izlenecek yol ise, online araç kiralama sitelerinin incelenmesi gerekir. Bu siteler üzerinden en uygun ticari araç kiralama hizmeti sunacak firmaya ulaşabilmek mümkündür. Böylece firmayla irtibat kurulabilir ve anlaşma sağlanılabilir.

Neden kiralamak tercih edilmelidir?

Araç kiralamanın tek derdi iyi bir firma bulmaktır. İkinci olarak da, ödenecek miktarın en uygun şekilde tespit edilmesini sağlamak olmalıdır. Böylece firmanın filo için harcadığı masraflar sadece kiralama bedeli olarak minimize edilir. Araç filosunu kiralık arabalardan oluşturmak yerine satın almayı düşünen firmalar da olabilir. bu durumda ise, vergi ve sigorta gibi masraflarla ilgilenilmesi gerekir. Bu hem firma için ek bir yük ve ek bir masrafı ifade eder.

Bir Yorum Gönder