Ticari araç kiralama fiyatlarını etkileyen birden fazla faktörün söz konusu olduğunu ifade edelim. Seyahat için kiralanacak arabaların fiyatlarını etkileyen en önemli faktör, yaz sezonudur. Bu sezon içerisinde herkesin araç kiralamaya yönelmesi araç sayısının azalmasına ve dolayısıyla araç fiyatlarının artmasına neden olabiliyor. Bu arz talep meselesinin ticari araç kiralama işlerinde de ayniyet ifade ettiğini söyleyebiliriz.

Kışın ticari faaliyetlerin ve işlerin daha fazla olası temel olarak ticari araçlara veya filolara olan talebi daha fazla arttırıyor. Bu dönemde birçok ticari araç kiralama hizmeti sunan firma, araç fiyatlarını arttırıyor. Ancak yine de bu artışın piyasaya gerçeklerine uygun olmaması müşterilerin zarar etmesine neden olabiliyor. Dolayısıyla ticari araç kiralayacak kurumun mutlaka fiyat araştırması yapması ve ondan sonra hangi firma üzerinden araç kiralaması gerektiğine karar vermesi lazım geliyor.

Karşılaştırma siteleri

Ticari araç filosuna sahip firmalara ulaşmak ve birden fazla fiyat değerlendirmesi yapabilmek için mutlaka karşılaştırma sitelerinin kullanılması gerekiyor. Önemli bir pazaryeri olarak gelişmeyen başlayan otomobil kiralamaya yönelik pazaryeri siteleri müşterilerle oto kiralama işlerini yapanların buluştuğu en önemli yerlerdir. Dolayısıyla bu imkanların değerlendirilmesi gerekiyor. Bu siteler üzerinden bölgenizdeki ticari filoya sahip firmaların sayısını çıkarabilirsiniz.

Birden fazla firma üzerinden fiyat alınması en uygun fiyatı da belirlemenizde daha isabetli olacaktır. Bu da, ticari araç kiralama işini daha iyi yapacaktır. Birden fazla araç kiralanması halinde veya uzun süreli araç kiralamalarında daha uygun fiyat tekliflerinin de sunulması mümkündür. Eğer ticari araç kiralama hizmetinden çok fazla sayıda araçla faydalanmak istiyorsanız, bu durumda daha farklı bir yolla firmaların teklif vermesini sağlayabilirsiniz.

İhale usulüyle ticari filo sağlayıcılarından teklif almak çok daha iyi olabilir. Hazırlanacak şartname ile hangi özelliklere sahip firmaların ihaleye katılabileceklerinin de belirleyerek, taviz vermek istemediğiniz kalite standartlarına uymayan firmaları geri plana itebilirsiniz. En iyi fiyat teklifini sunan şirketle anlaşarak, ticari filo kiralama işlerinizi daha uygun bir firmadan temin etmenin avantajını yaşayabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder