Ülkemizdeki rent a car firmalarının sayısının giderek arttığını ifade edelim. Bu artışın önemli bir sebebi, araç kiralamanın oldukça masrafsız ve pratik bir uygulama haline gelmesidir. Özellikle seyahat edenler için araç kiralamak önemli bir nokta halini aldı. Daha iyi ve konfor içerisinde ulaşım yapabilmek için araç kiralamak oldukça popüler bir hale geldi. Ancak firmalar için araç kiralamak bir konfordan çok masrafları minimize edebilmek için bir tercihtir. Dolayısıyla kurumsal firmaların filolarını kiralık araçlardan oluşturmaları masraflarını dolayısıyla tasarruflarını arttıracak en önemli uygulamalardan birisidir.

Araç kiralama firması seçerken dikkat edilecekler

Ülkemizdeki araç kiralama firmalarının sayısının arttığını ifade etmiştik. Bu firmaların arasında kaliteli hizmet sunanlar kadar, istenilen düzeyde hizmet sunamayanlar da olabilir. aradan eleme yapabilmek adına firmanın geçmişinin incelenmesi en önemli tedbirlerden birisidir. Özellikle kurumsal firmanın çalışanlarına sunacak araçların bakımlı olması önem ifade eder. Bakımsız bir motora sahip aracın trafikte kalması şirket işlerinin aksamasına neden olabilir. dolayısıyla firmanın araç filosunun ne denli yeni ve bakımlı olduğuna dikkat edilmesi gerekir.

Kurumsal firmalar için fiyatta oldukça önemli bir kriterdir. İlgili araç kiralama firmasının fiyatlarda yapacağı indirimler ve kampanyalar da kurumsal firmaların uzun süreli ortaklıklar kurulabilmesi adına önemseyeceği noktaları ifade eder. Bu anlamda araç kiralama firmasından yazılı bir teklifin istenmesi önemlidir. Telefonda alınacak teklifin hukuki bir anlamı olmadığı için firmadan yazılı bir teklifin alınması sözleşmenin oluşturulabilmesi adına önem arz eder.

Arabaların bakımı, modeli, kalitesinden sonra firmanın referanslarının da incelenmesi gerekir. hangi firmaya ticari araç sağladığı veya daha öncesinden sağlamış olduğu gibi sorularla firma tanınmaya çalışılabilir. Hatta mümkünse daha önce ticari filo sağlanılan firmadan rent a car firması hakkında bilgi paylaşması ve memnuniyetini belirtmesi istenilebilir. Firmanın araştırılmasından sonra anlaşma ve sözleşme yapılması gerekir.

Ticari araç kiralamanın avantajları

Kurumsal firmaların iyi bir pazarlık sonucunda kiralık bir filoya sahip olması masraflarını azaltır. Ayrıca araçların bakımları gibi takip edilmesi gereken işlemleri için de enerji harcanmaz. Sadece araçların hizmet için kullanımına odaklanılabilir.

Bir Yorum Gönder