Ülkemizde ticari faaliyetler giderek artıyor ve firmaların birbiriyle rekabeti ortada. Bu rekabetli dönemler içerisinde müşterilerin taleplerine hızlı cevap verilmesi oldukça önemlidir. Bu da, hızın önemli bir avantaj niteliği taşıdığı günümüzde araçların önemini arttırıyor. Filoya sahip firmalar müşterilerin ayağına kadar giderek hizmet veya ürünlerini pazarlayabiliyor veya müşterilerinin sorunlarına çok hızlı şekilde cevap verebiliyor.

Filoya sahip olmayan şirketler içinse müşteri potansiyellerini arttırma imkanları oldukça düşüktür. Bu sorunu çözebilmek için araç filosunun oluşturulması önemli oluyor. Bu da, kiralamak suretiyle olmalıdır ki, firma maliyetlerini yükseltmesin. Sıfır araç almanın zor olduğu ülkemizde ikinci el araçlar da aynı şekilde masraflı olabilir. Araç kiralamak ise, bir firma için en iyi ve ideal yol olarak ortadadır.

Filo kiralamanın avantajı nedir?

Filo oluşturmak için sıfır araç masrafları altında ezilmek doğru olmaz. Bunun yerine kiralamak daha uygun ve temiz bir yoldur. Böylece araçların vergi ve bakım gibi masraflarıyla da uğraşmadan araçların amacınıza uygun şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Sıfır araç alan ve filo oluşturan kurumların bakım ve vergi masrafları da ek olarak maliyet giderlerine yazılır ve bu durum kiralamaya göre daha fazla dezavantaj ifade eder.

Kurumsal bir işleyişle ticari filo kiralama hizmetleri sunan şirketler üzerinden en uygun tekliflerle filo kiralama hizmeti temin edilebilir. Hatta filo kiralama olayının daha uygun fiyatlarla temin edilebilmesi adına ihale süreciyle çözüm bulunabilir. Böylece şartname oluşturarak birden fazla firmanın teklif vermesini ve filo avantajlarını sunmalarını sağlayabilirsiniz. En iyi teklifi veren firmayla çalışarak filo kiralama ihtiyacınızı daha uygun fiyata çözebilirsiniz.

Ülkemizde ticari filo kiralama faaliyetlerini yapan yüzlerce firma bulunuyor. Bu yöndeki taleplerin oldukça fazla olması araç kiralama   işini daha da önemli kılıyor. Ancak araç kiralama firmalarının faaliyetlerini nasıl yaptığını bilinmesi, araştırılması ve referanslarının kontrol edilmesi oldukça önem arz ediyor. Böylece kurumsal firmanız için çok daha iyi bir çözüm ortağıyla çalışmanın verdiği güvenli işbirliğini yaşayabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder