Ülkemizin güzel yerlerini görmek ve keşfedebilmek için tatil zamanlarımızda iyi planlar yapmak lazımdır. Zamanı en iyi şekilde yöneterek keşfedilmeyi bekleyen yerleri görebilmek mümkün olabilir. Bunun için de araç kiralamak daha ön plan çıkıyor. Araçla her yere ulaşabilmek ve konforlu bir şekilde gezebilmek insanları araç kiralamaya yönelten önemli sebepler arasında yer alıyor. Sahibinden araç kiralayarak daha uygun fiyata araç kiralama imkanlarından yararlanılabilir ancak güven sorunu oluşabilir. Araçlarının çalıntı mı, vergisi, sigortası yatırılmış mı, aracın bakımları yapıldı mı.. gibi sorunlar oluşabilmektedir. Bu sorunlar araç başındayken oluşması sizin gününüzü bitirecektir.

Araç kiralama fiyatları…

Araç kiralama fiyatlarını etkileyen birçok faktör söz konusudur. Özellikle tatil sezonunda uygun fiyata araç kiralayabilmek mümkün olmayabilir. Üstelik araç kiralamak için de araç bulabilmek güçleşebilir. Böyle durumlarda ikinci alternatif olarak sahibinden araç kiralama imkanlarından faydalanılabilir. İlan siteleri üzerinden arabasını kiraya veren kişilere ulaşabilmek mümkündür. Bunlardan araç kiralamak uygun fiyatlı olabilir ama birçok kişi yaz sezonunda araç kiralama fiyatlarını yükseltebiliyor.

Araç kiralama fiyatlarının araç sayısı ve taleple ilgili ilişkisinden sonra; kiralanacak sayı ve zaman da fiyatlarının aşağıya doğru düşmesini sağlayabilir. Özellikle uzun süreli kiralamalarda aracın günlük kiralama bedeli düşebilir. Böylece uzun süreli araç ihtiyaçları daha uygun fiyata gelebiliyor. Birden fazla araç kiralamanın da bu yönde bir faydasının olduğunu ifade edebiliriz.

Rent a car üzerinden araç kiralama

Ülkemizde birçok rent a car firması var. Bunların sayısı her geçen gün daha da fazla artıyor. Kaliteli rent a car firmaları üzerinden ekonomik sınıf araç bulmak oldukça kolaydır. Araç kiralama firmaları üzerinden araç almak daha iyi olabilir. Birtakım sigortaların söz konusu olması sayesinde herhangi bir kaza anında yüksek masraflarla karşılaşmak söz konusu olmaz. Bununla beraber kiralanan aracın da çalıntı olup olmadığı konusunda güven sağlanılabilir. Ancak sahibinden kiralanan araçlar için bu tür sorunlar ortaya çıkabilir.

Araç kiralama firmaları üzerinden araç kiralamanın başka avantajları da var. Kurumsal bir işleyiş söz konusu olduğu için kiralama öncesindeki sözleşmeye uygunluk sağlanılabilir. Ancak şahıs üzerinden yapılacak kiralamalarda sorunlar söz konusu olabilir. Firmaların araçlarının bakımlarını ve vergi gibi masraflarını düzenli olarak ödemeleri de avantaj sağlar. Ancak sahibinden için bu garantinin verilebilmesi zordur.  Sahibinden araç kiralamak riskli ve tehlikeli olabileceği için araç kiralama şirketlerinden arabayı kiralamanız sizin için daha iyi olacaktır. Emirhan Ticari Araç Kiralama olarak siz değerli müşterilerimiz için araçlarımızın tüm bakımlarını zamanında yaptırıyoruz. Bizim için sizin can güvenliğiniz daha önemlidir.

Bir Yorum Gönder