Ülkemizde araba kiralama sektörü giderek büyüyor ve gelişiyor. Ülke genelinde rent a car işletmelerinin sayısı her geçen sene daha da sayısını artırıyor. Bunun öncelikli sebebi, gelir seviyesinin yükselmeye başlamasıyla beraber seyahati ve ulaşımı daha da konforlu hale getiren araçlara ihtiyaç duyulmasıdır. Ticari anlamdaki araçların kiralanmasının en büyük sebebi de, firmanın araç filosu için ayırdığı bütçeleri minimize etme ihtiyacıdır.

Uzun süreli ticari araç kiralama kazandırıyor

Kurumsal firmalar için önemli olan şey, az masraf çok kardır. Kapitalizmin en önemli kurallarından birisi olan karın yüksek tutulabilmesi için işletme giderlerinin minimize edilmesi öncelikler arasında yer alıyor. Kurumsal firmalar, müşteri temsilcilerine veya saha satış elemanlarına sundukları araçları kiralamak suretiyle karşıladıklarında çok daha az masrafla muhatap oluyor. Firmaların araçları kiralamak yerine satın almaları halinde ise, masraflar daha da artıyor.

Hangi masraflar artıyor?

Araç filosu bulunan firmalarının en önemli masraflarından birisi, aracın bakım masrafı ve vergileridir. Her sene bunların bütçeye eksi olarak yazılması firma açısından pek de karşılanabilir bir şey değildir. Ancak ticari araç kiralama firmalarından karşılanacak araç çözümleri sayesinde vergi ve bakım masrafları gibi kalemlerden kurtulmak mümkün oluyor. Böylece sadece aylık veya senelik kiralama hizmet bedelini ödemek yeterli geliyor.

Yıllık ticari araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak araç kiralama birim fiyatını daha da düşüyor. Bu nedenle ticari faaliyette bulunan firmaların planlarını yıllık kiralamaya yönelik oluşturmaları kazandırabilir. Ya da, ihtiyacın en doğru şekilde belirlenmesiyle aylık veya haftalık kiralama usullerinden de faydalanılabilir.

Nereden ticari araç kiralanabilir?

Ticari araç kiralama günü ve sayısının artmasıyla beraber fiyatların da aşağıya düşeceğini ifade edelim. Bir de, doğru ve kaliteli bir rent a car firmasının seçilmesi halinde de ucuza ticari araç kiralamak mümkün olabilir. Bunun için Emirhan Ticari Araç Kiralama’yı seçmek en doğru tercihtir. Araçların bakımlı ve eksiklerinin olmaması sahada kullanılacak aracın yolda kalmaması için önemli bir husustur. Temiz ve bakımlı araçlarla şirketinizin kurumsallığına yakışacak araç filoları kiralayarak bütçeden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder